Başkandan

18.07.2016

Değerli Üyelerimiz,

Zaman hızla akıp geçiyor. Derneğimizin Genel Kurulu yapılalı 3 ay oldu, sanki dün gibi.

Bildiğiniz gibi ülkemizin gündemi çok sık değişmekte her gün yeni bir şeyle karşılaşmaktayız.

Terör sadece ülkemizi değil dünyayı tehdit etmektedir. Ayrıca sadece günlük yaşamımızı etkilemekle kalmayıp ekonomik olarakta ciddi zararları malumlarınızdır.

Ülkemizin bu olaylardan bir an önce kurtulması, işlerimize yoğunlaşmamız, ülkemizin ekonomik kalkınmasının tamamlanması, istikrar, huzur ve barış ortamınınn sağlanması en büyük temennimizdir.

Burada en büyük görev yine bizlere düşmektedir. Daha çok çalışmalı, işimize odaklanmalı, ülke kalkınmasına daha fazla katkı sağlamalıyız.

Bilindiği üzere sektorümüz ani değişen mevzuatlarla sorunlar yaşamaktadır. Gegtiğimiz yıllarda birçok örnekleri bulunmaktadır. Üreticilerimizi ve ithalatçılarımızı etkileyen bu değişiklikler firmalarımıza ve ülke ekonomisine yükler getirmektedir.

Sektörümüzün sorunlarını kamuya daha iyi anlatabilmek, bireysel olarak yaşanan ancak tüm sektörü etkileyecek sorunlara çözüm bulmak, kamuoyuna kendimizi daha iyi tanıtabilmek, kamuoyunda çıkan oyuncaklarla ilgili yanıltıcı olumsuz haberlere son vermek derneğimizin görevleri arasındadır.

Yönetim Kurulu olarak yaptığımız değerlendirme sonucunda, yukarıda belirttiğimiz asli görevlerimizin daha etkin ve başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi için, dernek çatısı altında profesyonel Genel Koordinatör bulunması kararı alınmıştır.

Bu bağlamda ilk İthalat ve Piyasa Gözetim denetimlerinin başladığı 2005 yılında kamuda bu işlerin merkezinde bulunan, oyuncak ve oyuncak dışı sektörlerde mevzuatlara hakim, deneyimli olan Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdürlüğü görevinde bulunan, sizlerinde tanıdığı bürokrat Çağatay ÖZTÜRK beyefendiye teklif sunulmuştur. Kendisinin emekliye ayrılması sebebiyle ve davetimizi kabul etmesi üzerine 18 Temmuz 2016 tarihinden itibaren derneğimizde Genel Koordinatör olarak göreve başlamıştır.

Sektörümüze ciddi katkılar sağlayacağına inandığım Sayın Çağatay ÖZTÜRK' e hoş geldiniz diyor, başarılarının devamını diliyorum.

OYUNCAKÇILAR DERNEĞİ Yönetim Kurulu Başkanı Yakup KİREÇCİ

© 2017 Copyright Oyder Oyuncakçılar Derneği
Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.